top of page
PŘIPRAVENO K PRODEJI

Záměna, aneb kde jsi včera byl a s kým

Záznam divadelního představení​

Autor hry:

Jiří Just

Režie:

Ladislav Smoček

Režie televizního přenosu:

Zdeněk Troška

Obsazení:

Mario Kubec, Hanka Čížková,

Jitka Asterová, Martin Sochor

Producent:

ALLSAT s.r.o.

Záznam:

HD formát 1920 x 1080 50i se stereofonním zvukem 

Toto představení bylo oceněno na slovenském divadelním festivalu jako nejlepší česká komedie a z důvodu několikaleté velké divácké úspěšnosti natočeno. Režie představení se ujal známý divadelní režisér Ladislav Smoček a režie televizního přenosu neméně známý režisér Zdeněk Troška. V představení excelují Mario Kubec, Martin Sochor, Hana Čížková a Jitka Asterová.

Několik slov o představení

Moudrá a laskavá komedie o mužích a ženách pro čtyři herce. Napsaná volně dle motivů Manželských rošád Roalda Dahla, při které ženy i muži hýkají smíchy a je určena pro všechny, bez rozdílu věku a pohlaví. Hra s ryze českým humorem, kde i nevěra je provedena přísně po česku a kde se definitivně potvrdí, že zatím co například takovou ženu německou, italskou či mongolskou  lze lehce obelstít, českou ženu, ženu živitelku nelze. Mravný a šťastně ženatý muž si může o nemravnostech s jinými ženami nechat jen zdát. Ženy v jeho snech se chovají výhradně podle jeho představ, zatím co ve skutečném životě...

Slovo autora

„…..K napsání mě vyzvala Hanka Čížková, „ že jí to Halina Pawlowská slíbila, ale nemá čas a tak doporučila mě…“ Nevím, jestli i tohle byla součást mazané ženské taktiky, ale psát v zastoupení Haliny Pawlowské – toho kolosu chytré srandy – bylo pro mých 64 kg čisté váhy výzvou. Vysvědčením o tom, jestli jsem obstál, bude Váš smích. (Jiří Just) textu. Je to snadné.

bottom of page