top of page

Pět prstů - Five fingers

Producent:

Allsat s.r.o. / FRAME100R, s.r.o.

 

Režie:

Pavel Dražan

Ukázka přestřelky

Jedná se o celovečerní hraný film, žánrově zařazený jako filmové drama – western. Náš příběh se odehrává v americké Montaně koncem 19. století. V žádném případě nechceme kopírovat americké filmy, které mají v tomto žánru dlouholetou tradici. Můžeme se však podívat naším pohledem na to, co se odehrávalo  v Severní Americe koncem 19. století.

 

V tomto případě je navíc napínavý děj podpořen stále platným morálním poselstvím. Jde nám o reálné zpracování příběhu, místy možná dosti drsného, ale dodržujícího určitá pravidla, která jsou pro tento žánr typická. Klademe důraz na syrovost zpracování, baladičnost, dobře vybrané typy, na výraznou roli zvuku a hudby. Chceme, aby to byl dramatický příběh o násilí, osudovosti a vztazích mezi lidmi, kteří se dostali do víru tragických událostí.

 

Věříme, že máme všechny předpoklady k tomu, aby podle našeho scénáře vznikl u nás možná  neobvyklý, ale přesto kvalitní filmový projekt.

 

Z důvodů prezentace na světovém trhu a filmových festivalech bude film vyroben v české i anglické jazykové verzi, kromě toho celá řada rolí bude ztvárněna americkými herci. Tyto skutečnosti by měly usnadnit prodej filmu do zahraničí.

bottom of page